ХОРТИЦЬКИЙ АКАДЕМІЧНИЙ ЛІЦЕЙ
ЗАПОРІЗЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ
Інформація для учнів
Про попередження випадків тероризму
Шановні учні
Третій рік поспіль Українські воїни героїчно протистоять військовій агресії російської федерації проти нашої держави.
Завдяки мужності та незламному духу військовослужбовців всіх збройних формувань, які приймають участь у відсічі збройної агресії, росії не вдалось, не вдається та не вдасться реалізувати свої кінцеві наміри – знищити Україну як державу, знищити її історію, культуру та самоідентичність!
У зв’язку з цим, військове керівництво держави-агресора, усвідомлюючи повний провал на полі бою, вдається до ганебних та підступних дій, спрямованих на залякування та вбивство мирного населення, розповсюдження панічних настроїв, зриву мобілізаційних заходів та загострення обстановки на території України.
Одним з таких напрямків діяльності спецслужб росії останнім часом є організація акцій з підпалів та пошкодження військових автомобілів, майна, приміщень ТЦК та СП (військкоматів) тощо.
За інформацією українських спецслужб, аналіз зафіксованих підпалів військового майна свідчить, що останнім часом представниками спецслужб держави-агресора до вказаної діяльності, як правило, за грошову винагороду залучаються (шляхом розміщення відповідних оголошень на сайтах з пошуку роботи, продажу товарів та послуг, здійснення рандомних телефонних дзвінків з відповідними пропозиціями), підлітки віком від 13-16 років, які не мають сформованого світогляду, не усвідомлюють в повній мірі негативні наслідки вищевказаних протиправних дій та погоджуються на їх виконання через можливість заробітку.
Замовники таких акцій надають виконавцям інструкції щодо місць придбання знарядь протиправної діяльності, алгоритму виконання «завдання», звітування за результатами та заходів конспірації.
Зважаючи на це, звертаюсь до Вас з наступним:
Не йдіть на поводу можливості «швидкого» заробітку. Адже, як показує життя, швидкі гроші, зазвичай, мають кримінальне походження.
У разі надходження пропозицій щодо підпалу, знищення, пошкодження майна, особливо військового, знайте, що ці дії є протиправними та за них передбачена кримінальна! відповідальність. Не ламайте свою долю необдуманими вчинками.
У разі, якщо Вас примушують до таких дій, обов’язково зверніться до батьків/вчителів/педагогів/правоохоронців та доведіть їм цю інформацію для уникнення небажаних наслідків.
Якщо хтось з Вас вважає, що він вже доволі дорослий і сам знає, як необхідно вчиняти, знайте, що спецслужби та правоохоронні органи знаходять всіх осіб, причетних до вчинення вищевказаних протиправних дій і вони неодмінно несуть покарання.
Так, згодом вони всі каються, але це вже запізно – за вчинене діяння законом передбачена відповідальність.
Сподіваюсь на Вашу українську позицію, вірю в те, що серед Вас не знайдеться той, хто за сумнівний заробіток допоможе ворогу у реалізації ним своїх злочинних намірів та поламає своє життя і долю.
Все буде Україна! Разом до Перемоги!
Слава Україні!
Закінчення 2023-2024 навчального року
Порядок проведення державної підсумкової атестації визначено наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за № 8/32979 (із змінами).
8 листопада 2023 року Верховна Рада України підтримала законопроєкт № 10092 «Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року». Цим документом передбачено внесення змін до законів України «Про вищу освіту», «Про фахову передвищу освіту» та «Про повну загальну середню освіту», що врегульовують питання завершення навчального року в системі загальної середньої освіти та проведення вступної кампанії до закладів вищої і фахової передвищої освіти.
Державну підсумкову атестацію (ДПА) в 2024 році скасовано, вступні випробування на бакалаврські програми до закладів вищої освіти України буде проведено у форматі національного мультипредметного тесту (НМТ) на комп’ютерній основі.
Нині Міністерство освіти і науки України розробляє Порядок прийому на навчання для здобуття вищої освіти у 2024 році, тобто документ, який деталізує модель вступної кампанії 2024 року.
ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ ДЛЯ УЧАСТІ В НМТ-2024
Реєстрація на НМТ-2024 відбуватиметься в ком'пютерній формі . Спочатку абітурієнти мають створити персональні кабінети за допомогою спеціального сервісу на сайті УЦОЯО. Ця функція активується з початком реєстрації.
https://dneprtest.dp.ua/nmt-zno/zagalna-informacziya/ детальніше:
Міжнародний тиждень здоров'я підлітків
Єдиний державний веб-портал цифрової освіти "Дія.Цифрова освіта"
Д і я.
Освіта
Веб-портал цифрової освіти має офіційну адресу в Інтернеті - osvita.diia.gov.ua та користування освітніми та інформаційними ресурсами, електронними підручниками, мультимедійними навчальними матеріалами (аудіо- та відеоматєріалами тощо, які відтворюються за допомогою електронних засобів) та іншими навчальними ресурсами (далі - освітні матеріали), що розміщені на Веб-порталі цифрової освіти, є безоплатним.
Веб-портал цифрової освіти«Дія. Цифрова освіта» призначений для реалізації права кожного на якісну та доступну освіту шляхом забезпечення створення можливості дистанційного навчання через Інтернет.
Це освітні серіали, що дозволяють українцям відкрити нові кар’єрні можливості та зробити перший крок до нової професії. Користувач платформи Дія.Освіта може створити персональну траєкторію навчання, вибравши ті навички, які цікавлять найбільше, щоб отримати персоналізовані освітні серіали. Для тих, хто ще не визначився з пріоритетами, доступний тест для пошуку професії - на основі відповідей користувачу будуть запропоновані рекомендації щодо навчання та перелік актуальних вакансій.
Тематика освітніх серіалів надзвичайно широка - від дата-аналітика до баристи, від таргетолога до пекаря, від тестувальника програмного забезпечення до пакувальника. Пріоритет на професіях, що мають попит на ринку праці. Також на платформі можна переглядати освітні серіали із цифрової грамотності чи кібербезпеки. Усі вони є безоплатними та доступними всім охочим. І завжди такими залишатимуться.
Платформа Дія.Освіта (https://osvita.diia.gov.ua') має метою допомоги українцям розвинути цифрові навички, щоб потужніше проявляти себе в професії, швидше навчатися, легше спілкуватися з рідними на відстані, а також бути в безпеці онлайн.
Перелік серіалів, які під час війни мають особливо вагоме значення:
• Освітні продукти для ВПО:
https://osvita.diia.gov.ua/catalog/appointment/for-ipds.
• Освітні продукти для держслужбовців:
https://osvita.diia.gov.ua/catalog/appoir.tnient/for-civil-servants.
• Профорієнтаційний тест:
https://osvita.diia. gov.ua/career-aui2-start.
• Освітні продукти для вчителів:
https://osvita.diia.gov.ua/catalog/appointment/for-teachers
• Освітні продукти для школярів:
https://osvita.diia.gov.ua/catalog/appointment/for-schoolchildren
• Освітні продукти для батьків:
https://osvita.diia.gov.ua/catalog/appointment/for-parents
• Освітні продукти для медичних працівників:
https://osvita.diia.gov.ua/catalog/appointment/for-medical-workers
“Дія.Освіта”: як зареєструватись
Щоб стати учасником платформи "Дія.Освіта", необхідно зареєструватися. Для цього можна перейти за посиланням на оновлену платформу та виконати вказані кроки реєстрації.
Процес реєстрації простий та займає всього кілька хвилин.
На оновленій платформі "Дія.Освіта" необхідно:
-
Заповнити реєстраційну форму.
-
Вказати особисті дані.
-
Створити обліковий запис.
-
Згенерувати власний освітній серіал.
Після успішної реєстрації учасник отримує особистий доступ до всіх освітніх продуктів на платформі "Дія.Освіта". Він може обирати курси за своїми інтересами та потребами, вивчати нові предмети, розвивати навички або поглиблювати свої професійні знання.
"Дія.Освіта": як проходить навчання
"Дія. Освіта" не просто передбачає онлайн-курси та вебінари. Вона створює унікальне середовище, де навчання поєднується з розвагами та профорієнтацією.
Платформа "Дія.Освіта" пропонує широкий вибір освітніх продуктів, які складаються з:
-
інтерактивних завдань,
-
відеоуроків,
-
ігрових елементів,
-
можливості отримати сертифікати після успішного завершення курсу.
Також на освітній цифрові платформі є розділ з вакансіями "Каталог вакансій", де українці з різних куточків країни можуть шукати роботу.